Mutfak Havalandırma ve Filtrasyonu

MUTFAK DUMANI İÇİN ELEKTROSTATİK FİLTRE SİSTEMLERİ

 

elektrostatik-filtre-yapimi

GENEL AMAÇLI ELEKTROSTATİK FİLTRE

Eğer mutfağınız bir AVM de ise ve dumanınızda yoksa ve yasal zorunluluktan dolayı kullanmak zorundaysanız genel amaçlı elektrostatik filtreler işinizi görecektir.. Genel amaçlı filtreler genelde tel ionizerli düşük enerji harcayan max 100 watt veya ioniser izolatörleri plastik veya bakalit vs den 500 kg kebaptan fazla pişirme durumunda kısa devre yapar ve cihaz kapanır.Aşırı yağ ve  dumana karşı dayanıksız cihazlardır.Bu nedenle sık sık arıza yaparlar ve satıcı bu yüzden kullanıcı hatası diyerek tamire fahiş ücret ister.. Ürünlerimiz arasında çeşitli kapasitelerde genel amaçlı filtreler mevcuttur.Bu tip filtreleri ithal edenler genelde bu işle alakası olmayan , piyasada ne gidiyorsa onu satan tiplerdir, Mangalcılarla anlaşıp sattıkları yeri belediyeye ihbar edenler, AVM muhendislerine şartnameye girme karşılığında rüşvet veren satıcıların hepsi genel amaçlı filtrecilerdir.Tamiri mümkün olmayan Çinin en adi cihazlarını ithal edip Avrupa malıymış gibi satarlar.Oysa gercek Avrupa Malı 90 bin Euro civarındadır.Köfteci Yusufta kullanılan  KMA orijinal Almandır. Ayrıca 5 bin metrküp cihazları 20 bin metreküp diye sattıklarıda mahkeme kararlarıyla saptanmıştır.

 

Elektrostatik filtre nedir

AĞIR HİZMET (ENDÜSTRİYEL)  ELEKTROSTATİK FİLTRESİ

Eğer bir bacanız yok ve ağır kebap ızgara dumanı mevcut ise yüksek amperli testere iyoniserli veya en az 1.5 -2 ton kebap dumanına dayanıklı yüksek amperli profesyonel elektrostatik filtre kullanmalı mutlaka yedeğini de almalısınız… Piyasada Alman Bristol, Even ,KMA , Çinli Boton, Klean  ve kendi ağır hizmet modelimiz bu türdendir.Bu markalar gibi bizim ürünümüzde paslamaz 304  malzemedendir. Kendi imalatımız olan ağır hizmet elektrostatik filtremiz solüsyon yağ çözücü gibi cihaza zarar veren ve 5 yıldan fazla çalışmasına imkan vermeyen kimyasallar kullanılmaz, filtremiz Her tip bulaşık makinasında yıkanacak şekilde tasarlanmıştır.Bu konuda dünyada eşi benzeri bulunmamaktadir.Bulaşık makinasında yıkandığında ölü noktası bulunmamaktadır.Bazı genel amaçlı filtreler giyotin tip bulaşık makinasında yıkanabilmekte ancak ölü noktalar yıkanamamakta olduğundan yine kimyasala para vermeniz gerekmektedir. Hatta bazı firmalar garanti için her ay kendilerinden solusyon almanızı şart koşarken bazılarıda ayda 500 tl karşılığı kendileri yıkamayı şart koşmaktadır.

 

Otomatik yıkamalı filtre

Otomatik yıkamalı filtre

Otomatik Yıkamalı Ağır Hizmet (ENDÜSTRİYEL) Elektrostatik Filtresi

Günlük pişirdiğiniz kebap miktarı 200 kg ve üzeriyse bu haftada bir yada iki yıkama yapacağınız anlamına gelir.Bu nedenle otomatik yıkamalı filtre kullanmanız en uygunu olacaktır. Otomatik yıkamalı filtre Alman KMA ve firmamızda başarıyla ve verimli olarak sorunsuz kullanılmaktadır.